Dla kogo kredyt bez BIK?

Kredyt to czasami jedyne rozwiązanie pozwalające człowiekowi spełnić swoje marzenia, czy wyżywić całą rodzinę oraz zapłacić rachunki. W wypadku, gdy nasza sytuacja materialna jest kiepska lub byliśmy nie do końca konsekwentni przy spłacaniu poprzednich zadłużeń, na ratunek przychodzi kredyt bez BIK-u.

Zacznijmy od tego, czym jest BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. Jest to instytucja zajmująca się gromadzeniem, uaktualnianiem oraz udostępnianiem informacji dotyczących przeszłych oraz obecnych zobowiązań kredytowych klientów banków. Banki, by mieć większą pewność, że dana osoba spłaci kredyt korzystają z informacji zgromadzonych przez BIK. BIK posiada informacje, które pozwalają ocenić, czy dany klient będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Na podstawie tych danych bank ocenia wiarygodność klienta starającego się o kredyt.

Są jednak banki, które w celu zdobycia większej liczby klientów, decydujących się na kredyt w ich firmie nie korzystają z historii kredytowej. Kredyt bez BIK-u udzielany jest przede wszystkim przez parabanki, czyli instytucje, które prowadzą działalność gospodarczą, oferując zakres usług podobnych do banków, jednak nie posiadają one odpowiedniej licencji. Niektóre banki również decydują się kredyt bez BIK-u. Kredyt bez BIK-u jest dużo prostszym i szybszym rozwiązaniem niż standardowy kredyt. Powoduje to, że liczba klientowi chętnych na zdobycie pieniędzy z dnia na dzień ciągle wzrasta.

Jest to idealne rozwiązanie, gdy w bardzo krótkim czasie musimy zdobyć dużą sumę pieniędzy. Instytucje, które w swojej ofercie umieszczają kredyt bez BIK-u doskonale wiedzą, jakich technik używać, by przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów oraz zyskać na nich jak najwięcej. Ich zaletą bez wątpienia jest czas oczekiwania na konkretną sumę pieniędzy oraz łatwość uzyskania takiego kredytu. Kredyt bez BIK-u daję możliwość otrzymania pieniędzy niemalże w momencie, w którym zgłosimy chęć uzyskania takiego kredytu. Nikt również nie będzie sprawdzał naszej zdolności kredytowej ani historii spłacania poprzednich zobowiązań.

Każda z placówek udzielająca kredytu bez BIK-u stawia oczywiście swoje wymaganie, jednak podstawowym jest pełnoletniość. Jeśli posiadamy dowód osobisty możemy bez problemu otrzymać gotówkę. Kredyt bez BIK-u ma również swoje wady. Podstawową jest wysokie oprocentowanie, na co nie zwracają uwagi  osoby, które znalazły się w podbramkowej sytuacji i potrzebują gotówki jak najszybciej. Wiąże się to z późniejszym problemem ze spłacaniem rat oraz wzrastającą wysokością zadłużenia. Kredyty bez BIK-u są bardzo niebezpieczne. Można wpaść w błędne koło, zaciągając jeden kredyt by spłacić drugi i kolejny i kolejny. Dlatego też dobrze jest pierwsze rozważyć wszystkie inne możliwości  kredytowe, a dopiero na końcu kredyt bez BIK-u. Kredyt bez bik-u jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie posiadają stałego dochodu, nie posiadają konta w banku, czy figurują w rejestrze dłużników.

Podsumowanie

Kredyt bez BIK (Biura Informacji Kredytowej) jest rodzajem kredytu, który jest udzielany bez weryfikacji historii kredytowej klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Są one skierowane dla osób, które mają trudności ze zdobyciem tradycyjnego kredytu, ze względu na negatywną historię kredytową. Kredyt bez BIK może być opłacalny dla osób, które:

– mają negatywną historię kredytową i nie mogą uzyskać tradycyjnego kredytu
– potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki
– potrzebują kredytu na krótki okres czasu
– nie mają zabezpieczenia w postaci nieruchomości lub innych aktywów.

Jednak, należy pamiętać, że kredyty bez BIK często wiążą się z wyższymi kosztami i niższą dostępnością, niż tradycyjne kredyty. Również, często udzielane są na mniejsze kwoty i krótszy okres czasu. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z takiego kredytu, warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i skonsultować się z doradcą kredytowym.