Czy singiel tez może się starać o kredyt na mieszkanie?

Kredyty mieszkaniowe zostały stworzone z myślą po młodych małżeństwach, które odkładają moment ślubu ze względu na kłopoty mieszkaniowe. Trudno się dziwić takiej sytuacji, jeżeli przeciętna polska pensja wygląda tak jak wygląda, natomiast koszt zakupu mieszkania dla większości staje się nieosiągalny przez wiele lat. Nie oznacza to jednak, że kredyty mieszkaniowe mogą wyć udzielane tylko i wyłącznie małżeństwom na początku swojej życiowej drogi.

Oczywiście były to podmioty z myślą o których pomysł na kredyt mieszkaniowy się pojawił, jednak nie wyklucza to możliwości by o taki kredyt starał się singiel. Jest to bardzo logiczne ponieważ proces znajdywania życiowego partnera i partnerki oraz ślubu został znacznie odsunięty w czasie za sprawą ewaluacji obecnie obowiązujących priorytetów. W chwili obecnej młodzi ludzie myślą najpierw o wykształceniu, następnie o wypracowaniu konkretnej pozycji społecznej a dopiero na końcu o założeniu rodziny.

Udostępnienie możliwości skorzystania z oferty kredytu mieszkaniowego dla singli można zatem określić jako właściwą odpowiedz na obecna sytuację. Nie jest to jednak optymalna oferta dla singli. Osoby samotne nie będą sobie bowiem mogły pozwolić na to aby ze środków otrzymanych z kredytu zakupić duże mieszkanie. Wysokość oferty kredytowej skierowanej do singli będzie opiewała na taka kwotę, która pozwoli na zakup mieszkania, jednak lokum to nie będzie mogło obfitować w liczbę pomieszczeń.

Według danych jakie prezentuje nowelizacja ustawy w tej sprawie, mieszkanie dla singla finansowane z kredytu mieszkaniowego nie będzie mogło przekroczyć wielkości pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Jeżeli natomiast osoba samotna starająca się o kredyt będzie miała również zamiar skorzystać z oferowanych dopłat państwowych w ów czas mieszkanie takiej osoby nie będzie mogło mieć metrażu większego niż trzydzieści pięć metrów kwadratowych.

Podsumowanie

Singiel może starać się o kredyt na zakup mieszkania. Wiele banków oferuje kredyty hipoteczne dla singli, które są przeznaczone dla osób, które nie posiadają współmałżonka.

Aby uzyskać kredyt hipoteczny jako singiel, będziesz musiał spełnić standardowe wymagania kredytowe, takie jak: posiadanie stabilnego źródła dochodu, wystarczającego wkładu własnego, dobrej historii kredytowej oraz zdolności kredytowej.

Niektóre banki mogą wymagać dodatkowego zabezpieczenia, takiego jak poręczenie od osoby trzeciej lub dodatkowy depozyt, jeśli singiel ma niższą zdolność kredytową