Gdzie się udać po pożyczkę pozabankową?

Przepisy prawne dotyczące pożyczek znajdują się w Kodeksie Cywilnym. Mówią one, że pożyczka może zostać udzielona przez dowolną osobę fizyczną lub prawną. To oznacza, że potrzebując pieniędzy można skorzystać z wielu możliwości. Najprostszą jest, udać się po pożyczkę do znajomej osoby, ale nie zawsze będzie to możliwe. Można też pożyczyć pieniądze w banku. Jednak banki sprawdzają dokładnie, czy osoba zainteresowana produktem kredytowym ma zdolność do jego spłacania. Te przepisy są dość rygorystyczne, więc wiele osób na zdobycie pieniędzy z banku nie może liczyć.

Jednak, by skorzystać z pożyczki gotówkowej nie trzeba udawać się do banku. Można ją otrzymać także z instytucji pozabankowych. Instytucje te, zwane często także parabankowymi, udzielają pożyczek szybko oraz przy minimum formalności, to sprawia, że pożyczki pozabankowe są bardzo popularne. Ich oferta jest atrakcyjna dla osób, które potrzebują gotówki natychmiast. Instytucje pozabankowe nie stawiają dużych wymagań osobom ubiegającym się o pożyczkę, więc wiele osób może skorzystać z ich oferty. Często osoby, którym odmówiono kredytu w banku, otrzymują pożyczki z takiej instytucji. Ale pożyczki pozabankowe mają nie tylko zalety. Często są one dość drogie, szczególnie jeśli jest to oferta pożyczek bez BIK, czy dla osób nieposiadających regularnych dochodów. Ale to nie znaczy, że nie można takich pożyczek znaleźć na dobrych warunkach. Można, ale warto przejrzeć oferty kilku instytucji pozabankowych, zamiast decydować się na wzięcie pożyczki w pierwszej firmie, która to umożliwi.

Inny sposób na zdobycie gotówki to pożyczki społecznościowe, żeby móc z nich skorzystać, trzeba zarejestrować się w serwisie, który umożliwia znalezienie osób skłonnych pożyczyć pieniądze. Dla takich osób jest to inwestycja, gdyż dłużnicy spłacają wyższą kwotę niż pożyczyli. Dla osób korzystających z takiej pożyczki to możliwość zdobycia potrzebnej gotówki szybko, bez dużych formalności oraz w miarę tanio. Oferty kredytowe banków nie należą do najtańszych, zwykle jeszcze droższa jest pożyczka z instytucji pozabankowej, dlatego pożyczki społecznościowe zaczynają cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Podsumowanie

Pożyczki pozabankowe to rodzaj pożyczek, które są udzielane przez podmioty inne niż banki, takie jak firmy pożyczkowe, instytucje finansowe lub osoby prywatne.

Gdzie się udać po pożyczkę pozabankową?

Firmy pożyczkowe: Firmy pożyczkowe to jedno z najczęstszych miejsc, gdzie można uzyskać pożyczkę pozabankową. Można je znaleźć przez internet lub w miejscach takich jak centra handlowe. Firmy pożyczkowe oferują różnego rodzaju pożyczki, w tym pożyczki gotówkowe, pożyczki ratalne i pożyczki dla firm.

Platformy pożyczkowe: Platformy pożyczkowe to serwisy internetowe, które łączą pożyczkodawców z pożyczkobiorcami. Platformy te pozwalają na uzyskanie pożyczki pozabankowej od prywatnych inwestorów lub innych podmiotów finansowych.

Osoby prywatne: Można również uzyskać pożyczkę pozabankową od osoby prywatnej, na przykład od przyjaciela lub krewnego.

Inne instytucje finansowe: poza wyżej wymienionymi, pożyczki pozabankowe są również dostępne w innych instytucjach finansowych, takich jak firmy leasingowe, firmy udzielające pożyczek dla firm, fundusze inwestycyjne czy wyspecjalizowane firmy pożyczkowe.

Warto jednak pamiętać, że pożyczki pozabankowe często mają wyższe oprocentowanie niż kredyty bankowe i mogą wiązać się z większym ryzykiem dla pożyczkobiorcy. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o pożyczce pozabankowej należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i skonsultować się z doradcą finansowym.